Bogatynia - Góry Izerskie

Bogatynia - turystyka w gminie

Bogatynia

Zobacz także

Polecane

Partnerzy

logo ŁGP

start » Historia

Historia

Historia miejscowości i gminy obejmuje co najmniej 800 lat. Na szczęście nie były to dzieje burzliwe. Zdarzały się jednak lata świetności i stagnacji, klęsk żywiołowych i prosperity gospodarczej. Okolica leżąc w sercu Europy wydała kilka osobistości, obrodziła pamiątkami i zabytkami. Postaramy się przybliżyć losy mieszkańców gminy bogatyńskiej na przestrzeni wieków...

postamt

Postamt (dziś Bank Spółdzielczy) w Reichenau

Na terenie gminy znajduje się kilka pozostałości z najdawniejszych epok: grodziska w Bratkowie i Posadzie. W pobliskim Niedowie (w gminie zgorzeleckiej) poza śladami dawnego osadnictwa, interesującym zabytkiem jest kościół - niestety od lat zamknięty z uwagi na likwidację wsi w trakcie budowy Jeziora Witka.

drukuj

Sam zobacz

Poznaj LIBEREC! »

Liberec

Największe miasto Północnych Czech jest pięknie położonym ośrodkiem sportowym, kulturalnym i tu­ry­stycz­nym. Walory wypoczynkowe Liberca dorównują najlepszym czeskim kuror­tom.
Zielone i spokojne, mimo że stu­ty­sięcz­ne, miasto oferuje wiele parków, ście­żek spacerowych, zabytków archi­tek­tu­ry i techniki, baseny kąpielowe i sym­pa­tycz­ne, niedrogie restauracje. Z góry Jeszted, na którą wjedziemy koleją li­nową możemy podziwiać wspaniałe wi­do­ki, a zimą zjechać na nartach.
Leży zaledwie 15km od Bogatyni - nie zwlekaj więc - POZNAJ LIBEREC!

 

Warto wiedzieć

Gdzie jedli, pili i się bawili dawni Bogatynianie  »

karczma Twardowski

Na przełomie XIX i XX stulecia, ówcześni gospodarze Górnych Łużyc, znaczną część życia towarzyskiego spędzali poza domem. Korzystali z karczm i gospód, spożywając tam posiłki lecz przede wszystkim alkohol

 

realizacja: www.lipin.art.plLipin

«start | góra | « cofnij

www.goryizerskie.pl