Bogatynia - Góry Izerskie

Bogatynia - turystyka w gminie

Bogatynia

Zobacz także

Polecane

Partnerzy

logo ŁGP

start » Geografia  » Wysoczyzna Kopacza

Wysoczyzna Kopacza

Jest to nieznacznie pofalowane, wzniesienie nieprzekraczające wysokości 294m n.p.m., które w terenie zdaje się być kontynuacją wału Gór Izerskich

Wysoczyzna Kopacza

Widok z Wysoczyzny na południe (Czechy): Masyw Ještedu i Góry Łużyckie

Wysoczyzna jednak stanowi odrębną jednostkę geologiczną i morfologiczną. Nazwy użyczyła wieś Kopaczów położona po pd.-zach. stronie Wysoczyzny, wzdłuż granicy polsko-czeskiej i bezpośrednio przez tę granicę sąsiadującą z wsią Oldřihov. Wysoczyzna Kopacza oddziela Kotlinę Turoszowską od doliny Nysy w pd.-zach. "narożniku" gminy.

Zobacz także

drukuj

Sam zobacz

Poznaj LIBEREC! »

Liberec

Największe miasto Północnych Czech jest pięknie położonym ośrodkiem sportowym, kulturalnym i tu­ry­stycz­nym. Walory wypoczynkowe Liberca dorównują najlepszym czeskim kuror­tom.
Zielone i spokojne, mimo że stu­ty­sięcz­ne, miasto oferuje wiele parków, ście­żek spacerowych, zabytków archi­tek­tu­ry i techniki, baseny kąpielowe i sym­pa­tycz­ne, niedrogie restauracje. Z góry Jeszted, na którą wjedziemy koleją li­nową możemy podziwiać wspaniałe wi­do­ki, a zimą zjechać na nartach.
Leży zaledwie 15km od Bogatyni - nie zwlekaj więc - POZNAJ LIBEREC!

 

Warto wiedzieć

Gdzie jedli, pili i się bawili dawni Bogatynianie  »

karczma Twardowski

Na przełomie XIX i XX stulecia, ówcześni gospodarze Górnych Łużyc, znaczną część życia towarzyskiego spędzali poza domem. Korzystali z karczm i gospód, spożywając tam posiłki lecz przede wszystkim alkohol

 

realizacja: www.lipin.art.plLipin

«start | góra | « cofnij

www.goryizerskie.pl